W dwa dni – 1323 kg żywności

W dniach 4-5 października 2013 roku 67 wolontariuszy z Gimnazjum im. Ks. Wacława Rabczyńskiego wzięło udział w zbiórce żywności w ramach akcji „Podziel się posiłkiem”. Kolejny raz pomagali Pogotowiu Opiekuńczemu „Opoka” w Wasilkowie. Uczniowie rozdawali klientom ulotki z informacją o akcji i odbierali żywność w dwóch sklepach: Biedronka w Wasilkowie oraz Carrefour w Galerii Podlaskiej w Białymstoku. Dyżurujący wolontariusze zebrali imponującą ilość żywności – 1323kg, która zostanie wykorzystana na rzecz dzieci przebywających w pogotowiu oraz dla uczniów naszego gimnazjum. W poniedziałek 10 paczek z żywnością przekazano na ręce opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu „Samarytanin”. Do końca tygodnia trafią one do rodzin naszych uczniów.

Bardzo dziękujemy wolontariuszom za pomoc i zaangażowanie w pracę na rzecz innych.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu