341 kg - to waga zebranej żywności w "Biedronce" przez wolontariuszy

W dniach 7-8 grudnia b.r. młodzi wolontariusze z naszego gimnazjum pomagali stowarzyszeniu RUBIEŻ w "Świątecznej Zbiórce Żywności". Łącznie zebrano 1784 kg, a uczniowie z Gimnazjum im. Ks. Wacława Rabczyńskiego w sklepie Biedronka w Wasilkowie zebrali aż 341 kg.

"Młodzież wykazała się wielką odpowiedzialnością, kulturą, znakomitym zachowaniem, dyscypliną, co przyniosło tak wymierne efekty" - takimi słowami ocenili wolontariuszy wiceprezes Stowarzyszenia Pomocy RUBIEŻ pan Lech Z. Marek i sekretarz pani Bronisława Tomaszewska. Zebrana żywność została wysłana Polakom w Grodnie na Białorusi, trafiła również do parafii w Pskowie. Za pomoc w zbiórce otrzymaliśmy produkty, z których przygotujemy kolejnych 10 paczek świątecznych ( wcześnie rozdaliśmy 15 dużych paczek uczniom naszego gimnazjum). Bardzo dziękujemy uczniom za pomoc, poświęcenie wolnego czasu, życzliwość.

Opiekunowie szkolnego koła wolontariatu "Samarytanin"

Zbiórka żywności - galeria