Studencki wolontariat

Współopiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu "Samarytanin" Pani Alina Pieszko nawiązała w roku szkolnym 2011/2012 współpracę ze studenckim wolontariatem "Projektor".

W dniu 22 lutego 2012 roku odbyło się w gimnazjum w Wasilkowie jedno z trzech spotkań edukacyjnego projektu systematycznego: Zdrowie i bezpieczeństwo - pierwsza pomoc. Jego celem jest nauczenie i przybliżenie zasad udzielania pierwszej pomocy z elementami wypadku komunikacyjnego.

W pierwszych zajęciach "Pierwsza pomoc - nie taka straszna się wydaje" wzięło udział 28 uczniów klas 1-3. Zajęcia odbywały się po lekcjach. Studenci Uniwersytetu Medycznego Damian Piekut, Karol Kopańczyk, Klaudia Piotrowska oraz Marta Mróz przeprowadzili dwugodzinne zajęcia, na których przybliżyli gimnazjalistom ogólne informacje anatomiczne oraz zasady udzielania pierwszej pomocy i prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej. Uczniowie mogli ćwiczyć na fantomach dorosłego i dziecka, zadawać pytania. Podczas samodzielnego wykonywania zadań, mogli liczyć na wsparcie i wskazówki ze strony starszych kolegów.

Studenci III roku ratownictwa medycznego doskonale poprowadzili zajęcia od strony merytorycznej i wykazali się umiejętnościami pedagogicznymi. Uczniowie byli zachwyceni i ze zniecierpliwieniem czekają na kolejne spotkania.

Studencki wolontariat - galeria