Grudniowe akcje Szkolnego Klubu "Samarytanin"

Grudzień jest miesiącem ważnym i pracowitym dla wolontariuszy. Pierwszy powód to Tydzień Wolontariatu (a w nim Międzynarodowy Dzień Wolontariatu). W jego ramach odbyły się dwie zbiórki żywności w dniach 3 i 4 grudnia. Stowarzyszeniu Rubież i pogotowiu Opoka pomagało 42 uczniów. Zebrali łącznie ponad 600kg żywności.

6 grudnia w Mikołajki, jak co roku, odbyła się szkolna loteria fantowa zorganizowana z pomocą uczennic z klasy II c. Mimo, że uczniowie dość niechętnie przynosili fanty, wyszło ich naprawdę mnóstwo. Można było wylosować m.in.: gry planszowe, kubki, figurki i maskotki, ale główną atrakcją był olbrzymi pluszowy miś. W mikołajki już o godz.8 rano loteria była gotowa do przyjęcia pierwszych szczęśliwców. Przez cały dzień organizatorki nosiły czerwone czapki z białymi pomponami. Wiele osób z chęcią skorzystało z możliwości wylosowania nagród. Zdobyte upominki wywoływały uśmiech na twarzy. Mamy nadzieję, że za rok loteria również przyniesie wiele radości. Jej efekt finansowy to 115 zł, które zostaną wykorzystane na rzecz uczniów gimnazjum.

15 grudnia odbyły się warsztaty dla wolontariuszy. Zajęcia poprowadziła pani Joanna Adamska, psycholog szkolny. W spotkaniu wzięło udział siedmiu uczniów. Celem warsztatów było uświadomienie młodym ludziom idei wolontariatu, odpowiedzialności, lepsze poznanie siebie. Drugie spotkanie odbędzie się jeszcze przed feriami zimowymi.

Ostatnią akcją przed przerwą świąteczną była kwesta w sklepach wasilkowskich. Brało w niej udział 17 wolontariuszy. Uczniowie zebrali żywność, która wystarczyła na przygotowanie 13 paczek żywnościowych, 10 paczek dodatkowo przygotowaliśmy z pomocą Stowarzyszenia Rubież. Była to forma podziękowania za pomoc w zbiórce w sklepie Biedronka. Oprócz żywności uzbierano 716zł. Pieniądze zostaną wykorzystane na opłacenie drugiego śniadania uczniom gimnazjum i na inne potrzeby.

Grudniowe akcje Szkolnego Klubu Samarytanin - galeria