Kryminalistyka i Robotyka w gimnazjum - współpraca z wolontariatem studenckim

Dnia 17.11.2011r. odbyły się warsztaty zorganizowane przez p. Alinę Pieszko w ramach edukacyjnego programu Młody Nobel realizowanego przez "PROJEKTOR - wolontariat studencki". Projekt pt. "Zagadki kryminalne", miał na celu zapoznanie z pracą detektywów. Wolontariuszki-studentki poprzez zabawę z fabułą zapoznały gimnazjalistów z kolejnymi etapami pracy detektywów . Uczniowie pracowali na profesjonalnym policyjnym sprzęcie. W tych zajęciach wzięło udział10 uczniów naszego gimnazjum. Drugi projekt, pt. "Robot, programowanie", pokazał uczniom fascynujące możliwości, jakie niosą ze sobą roboty i nauki ścisłe. Uczniowie, pod kierunkiem studentów, budowali z klocków LEGO robota, zajmowali się programowaniem, testowali programy i możliwości urządzenia: czujnik kolorów i czujnik ruchu. W tym warsztacie uczestniczyło 8 gimnazjalistów.

Panie studentki prowadzące zajęcia z kryminalistyki były bardzo sympatyczne. Pokazały nam prawdziwy sprzęt do zdejmowania odcisków palców. Było to bardzo interesujące. Chłopcy, którzy uczestniczyli w programowaniu robotów byli zdumieni inteligencją i ogromem wiedzy studentów. "Robot to bardzo skomplikowane urządzenie, ale miło się pracowało." - mówi Gabrysia

Więcej o wolontariacie studenckim na stronie http://frw.org.pl/

Kryminalistyka i Robotyka w gimnazjum ... galeria