Kwesta na cmentarzu parafialnym w Wasilkowie

Już kolejny raz 36 gimnazjalistów wzięło udział w kweście na cmentarzu parafialnym w Wasilkowie w dniach 1 i 2 listopada. Wspomagali dorosłych mieszkańców Wasilkowa związanych z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej, wręczając darczyńcom pocztówki.

Dla uczniów jest to ważne wydarzenie ze względu na osobę patrona gimnazjum księdza Wacława Rabczyńskiego. Chętnie poświęcają swój czas, a tym samym podkreślają swoją więź z ważnym dla wszystkich mieszkańców miejscem. Pieniądze uzbierane w czasie kwesty służą odnawianiu kolejnych figur autorstwa księdza oraz porządkowaniu starych grobów.

Kwesta na cmentarzu parafialnym w Wasilkowie - galeria