Zbiórka żywności w ramach akcji "Podziel się posiłkiem"

Wolontariusze ze szkolnego klubu "Samarytanin" pracowicie rozpoczęli działalność w nowym roku szkolnym 2011/2012. W dniach 23 - 24 września około 60 uczniów wzięło udział w zbiórce żywności w ramach akcji "Podziel się posiłkiem".

Tradycyjnie pomagaliśmy pogotowiu opiekuńczemu "Opoka" i Stowarzyszeniu "Rubież". Żywność zbierana była w sklepie Carrefour (Galeria Podlaska) oraz w sklepie Biedronka w Wasilkowie.

W ciągu dwóch dni wolontariusze zebrali 1077 kg żywności, która zostanie przekazana uczniom i rodzinom będącym w trudnej sytuacji materialnej. Część darów zostanie wysłana na Wschód (Białoruś, Ukraina).

Organizatorzy byli pod wrażeniem postawy wolontariuszy, zaangażowania i kultury osobistej. Dziękujemy gimnazjalistom za chęć pomocy i poświęcenie wolnego czasu.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu "Samarytanin"

Halina Kuźmicka
Alina Pieszko