Pola Nadziei - działania Szkolnego Klubu Wolontariatu "Samarytanin"

W ramach projektu "Pola nadziei" odbyły się w naszym gimnazjum cztery spotkania, które poprowadziła pani Ewa Sadowska, koordynator w fundacji "Pomóż im". Jest ona również pracownikiem białostockiego hospicjum dla dzieci. Spotkania z uczniami klas: I e, I c, II b i II d miały kilka celów. Przede wszystkim pani Ewa rozmawiała z gimnazjalistami o tym, czym jest cierpienie, jak młodzi ludzie zachowują się widząc cierpiących, czy próbują pomóc. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu, który pokazywał codzienną pracę lekarzy i rehabilitantów w domach chorych. Mogliśmy się przekonać, jak ważna jest pomoc udzielana chorym dzieciom i ich rodzinom.

Pani Ewa informowała młodzież o tym, w jaki sposób mogą zaangażować się w pracę fundacji, rozdała ulotki z informacją skierowaną do rodziców. Spotkanie było dla gimnazjalistów ważne ze względu na temat, na cele, jak również bardzo poruszające.

W czasie IX Wiosennego Przeglądu Młodych Talentów uczniowie klasy 3e i 2e prezentowali swoje talenty kulinarne - sprzedawali ciasta. Uzbierana przez nich kwota, około 140zł, zostanie przekazana na rzecz hospicjum dla chorych dzieci w Białymstoku. Kolejną akcją wspomagającą fundację będzie zbiórka po mszach w kościele w Białymstoku w dniu 3 kwietnia. Sądzimy, że mieszkańcy okażą serce i zrozumienie wrzucając do puszek drobne.

Pola Nadziei - galeria