Łączymy pokolenia

"Łączymy pokolenia" to nowy projekt zainicjowany i realizowany przez Szkolny Klub Wolontariusza "Samarytanin", polegający na zaangażowaniu się uczniów na rzecz współpracy i pomocy ludziom starszym, budowaniu szacunku i pozytywnych relacji międzypokoleniowych..

21 stycznia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka odbył się wieczorny koncert dla dziadków i babć naszych uczniów. Zaproszeni zostali również członkowie wasilkowskiego Klubu Seniora. Przybyło kilkadziesiąt osób.

Uczniowie z klasy 2D przygotowali życzenia. Wystąpiły mażoretki "Stars" i Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Swoim śpiewem poruszyła niejedno serce Ania Zawadzka. Po koncercie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez koło kulinarne i klasę 2C. Gorące brawa, uśmiechy na twarzach starszych osób, słowa uznania i podziękowania były najlepszym dowodem, że wysiłek i zaangażowanie uczniów zostały docenione. Uczniowie i nauczyciele - opiekunowie wolontariuszy już planowali następne spotkania.

Warto też przypomnieć, że nie było to pierwsze "spotkanie pokoleń". 9 października w "Dniu Seniora" wolontariusze wręczyli seniorom laurki i złożyli życzenia. Uczestniczyli także w wigilii starszych osób przed świętami Bożego Narodzenia.

Chcemy, aby takie spotkania z seniorami, sąsiadami naszego gimnazjum, babciami i dziadkami, stały się tradycją szkoły.

Halina Kuźmicka - opiekun wolontariatu

Łączymy pokolenia - fotogaleria

Babcie i dziedkowie - uczestnicy koncertu Klub Wolontariusz a składa życzenia
Koncertowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ania Zawadzka poruszła serca swoim śpiewem orkiestra i mażoretki