Tydzień Wolontariatu

Dni Wolontariatu, trwające od 6 do 10 grudnia, były dość owocne. Zapoczątkowaliśmy je pomagając w zbiórce żywności 4 - 6 grudnia w sklepie "Biedronka" na prośbę Stowarzyszenia Rubież.

Około 50 uczniów zebrało 310 kg produktów żywnościowych. Dzięki tej akcji zostały wykonane paczki świąteczne dla ludzi potrzebujących na Białorusi. Klub Wolontariatu "Samarytanin" otrzymał podziękowania od stowarzyszenia za pośrednictwem p. Ireny Taras.

Uczniowie pomogli także zbierać żywność dla domu "Opoka" w Wasilkowie. Tym razem to 270 kg. Jak co roku na początku grudnia przeprowadziliśmy Loterię Mikołajkową. Przez trzy tygodnie uczniowie i nauczyciele przynosili różne przedmioty, gadżety, maskotki. Cel loterii - to zebranie pieniędzy na potrzeby uczniów naszej szkoły. W tym roku zebrana kwota to 254 zł.

Mikołajki stały się przyczynkiem do zbiórki pieniędzy na dofinansowanie do zakupu inwalidzkiego wózka elektrycznego dla ucznia naszej szkoły Michał Zimnocha. Pomysł zrodził się poi wizycie uczniów z klasy II D w domu kolegi. Gospodyni klasy Karolina Sosnowska, słysząc jak drogie są sprzęty niezbędne Michałowi do codziennego funkcjonowania, zaproponowała aby pieniądze z loterii przekazać koledze z klasy i poprosić uczniów gimnazjum o wsparcie. Dzięki wrażliwości uczniów, nauczycieli i rodziców została uzbierana kwota 1800 zł. Pieniądze przekazaliśmy rodzicom Michała, którzy wdzięczni i bardzo wzruszeni.

Akcją kończącą "Tydzień Wolontariatu" była świąteczna kwesta uczniów w sklepie "Jedynka" . Po trzydniowej zbiórce przygotowaliśmy 13 paczek żywnościowych a uzbierane 644 złote będą wykorzystane na opłacenie obiadów i drugich śniadań dla uczniów najbardziej potrzebujących.

Dziękujemy uczniom oraz wszystkim osobom wspomagającym akcje Wolontariatu.

Halina Kuźmicka
Małgorzata Szwabowicz