facebook
Zapraszamy na nasz blog
Młodzieżowe Media obywatelskie
"nic o nas nic bez nas"
Wasilków online
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie


Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Wolontariat
Wolontariusze sadzą żonkilowe Pola Nadziei

Akcja ?Pola Nadziei? polega na sadzeniu cebulek żonkili w różnych miejscach Białegostoku i okolic. Fundacja ?Pomóż Im? prowadząca Białostockie Hospicjum dla Dzieci, pragnie przez kampanię ?Pola Nadziei?, uczyć otwartości na potrzeby osób niepełnosprawnych, nieuleczalnie chorych, a także rodzin będących w żałobie. Żonkilowe ?Pola Nadziei" są znakiem jednoczącym społeczeństwo z osobami cierpiącymi, uwrażliwiają na ich potrzeby, a także skłaniają do refleksji nad sensem cierpienia, bólu i samotności. W akcję angażują się szkoły i przedszkola, uczelnie i instytucje, by szerzyć ideę wolontariatu i bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

Żonkil to symbol nadziei i jedności z cierpiącymi. Sadzi się go zimą, wtedy umiera. Ale na wiosnę zakwita, tak jakby zmartwychwstał. Dlatego został symbolem tej akcji.

Wolontariusze: Ewelina Marchel, Paula Waszkiewicz, Kamila Pietrowcow, Rafał Gieniusz, Kasia Dmochowska i Natalia Siergiejko pod opieką Aliny Pieszko i Wojciecha Poznańskiego posadzili 50 cebulek żonkili przy wejściu do szkoły.

Czekamy, aż kwiaty zakwitną na wiosnę.Wolontariusze sadzą żonkilowe Pola Nadziei - galeria
(aby powiększyć zdjęcie, kliknij na miniaturkę)
 
 
Powrótgimnazjum, szkoła, szkolnictwo, klasa, klasy, uczeń, uczniowie, oceny, rodzice, oświata, Wasilków, ksiądz, Rabczyński,Samorząd Uczniowski, lekcje, lekcja
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie