Akcja "Przyłącz się do walki z białaczką"

Magdalena Kondracka uczennica klasy III B zaproponowała opiekunowi szkolnego klubu wolontariatu "Samarytanin" pani Alinie Pieszko pomoc w zorganizowaniu akcji charytatywnej "Przyłącz się do walki z białaczką".

Praca uczniów polegała na rozpropagowaniu celów tej akcji poprzez rozwieszenie plakatów i rozdawanie ulotek wśród Białostoczan. Wolontariusze roznosili ulotki w Galerii Białej, w Galerii Zielone Wzgórza, w centrum handlowym Auchan, w parku miejskim Planty, na Rynku Kościuszki oraz w szpitalach miejskich i aptekach, gdzie również były rozwieszone plakaty. Informowali w ten sposób jak i gdzie można zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Do akcji zaangażowało się 27 uczniów. W dniach 2 - 3 oraz 9 - 10 października rozdali ponad 6000 ulotek.

Na pochwałę zasługuje koordynatorka akcji Magda Kondracka, która wykazała się ogromną przedsiębiorczością i odpowiedzialnością.

Mamy nadzieję, że przyczyniliśmy się do zwiększenia liczby osób rejestrujących się jako potencjalni dawcy szpiku.

Dziękujemy wolontariuszom:

Urszula Łysyniewicz 3a