V edycja Ośmiu Wspaniałych

W roku szkolnym 2009/2010 opiekunowie szkolnego koła wolontariatu Samarytanin i SU zgłosili pięć uczennic naszego gimnazjum do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych", którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań, działań postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnienie młodzieżowego wolontariatu.

Są to uczennice klas III, które pracują na rzecz społeczności uczniowskiej od początku nauki w gimnazjum. To zdolne, ambitne i zaangażowane w pracę na rzecz innych dziewczęta.

Julia Dubiło z klasy 3B od trzech lat bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" i pracuje z przedszkolakami. Czytając bajki, pracując z maluchami daje im pozytywny wzór do naśladowania.

Hania Daszuta z 3E aktywnie działa w teatrze szkolnym, szkolnej gazecie Zszywka, w SU, reprezentuje szkołę w konkursach. Ma także czas na pomoc dzieciom przychodzącym do świetlicy Caritas - pomaga w odrabianiu lekcji.

Monika Matyszewska z klasy 3B od trzech lat czyta bajki przedszkolakom. Odwiedza ich raz w tygodniu. Jest bardzo zaangażowana w to co robi i konsekwentna w działaniu. Oprócz tego kwestuje na rzecz uczniów gimnazjum - zbiórka pieniędzy w wasilkowskich sklepach, sprzedaż ciast, loteria fantowa, sprzedaż świec Caritas, jest wolontariuszką WOŚP.

Eliza Koszykowska z klasy 3E to przykład uczennicy bez granic oddanej innym. Od trzech lat pomaga w pogotowiu opiekuńczym Opoka prowadzonym przez siostry zakonne. Cały swój wolny czas poświęca dzieciom, podopiecznym sióstr. Pomaga w odrabianiu lekcji, w opiece w trakcje wyjść i wyjazdów, codziennych czynnościach np kąpanie, karmienie najmłodszych dzieci.

Ewelina Możejko z klasy 3C to bardzo aktywna i zaangażowana w życie szkoły uczennica. Pomaga zbierać fundusze przeznaczone dla kolegi z Afryki, dla domu dziecka w Supraślu, słodyczy dla pogotowia opiekuńczego Opoka. Brała udział w mikołajkowej zbiórce słodyczy, wolontariuszka WOŚP, pomagała w przygotowaniach projektu "Wszystko co najważniejsze". Działa aktywnie w SU i samorządzie klasowym.

Dziewczęta mają również czas na własny rozwój, uczestniczą w zajęciach różnych kół przedmiotowych, reprezentują szkołę w konkursach.

12 marca 2010 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego uczennice mogły opowiedzieć o swojej pracy. Cieszy nas, że doceniono pracę Moniki Matyszewskiej z klasy 3B, która znalazła się wśród laureatów konkursu "Ośmiu Wspaniałych". Gratulujemy wszystkim dziewczętom.

Opiekunowie szkolnego koła wolontariatu: Halina Kuźmicka, Alina Pieszko, Małgorzata Szwabowicz.