Kwesta „Obiady dla uczniów gimnazjum”

W roku szkolnym 2009/2010 Szkolny Klub Wolontariatu „Samarytanin” rozpoczął swoją pracę od spotkań, szczególnie z uczniami klas pierwszych.

Na pierwszym spotkaniu przypomnieliśmy w jakie akcje mogą się zaangażować, najwięcej uczniów zgłosiło się do czytania książek w przedszkolu w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Cykliczną akcją jest kwesta w dwóch sklepach na obiady i drugie śniadania dla uczniów naszego gimnazjum. W dniach 2-4 października 2009 roku 28 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich zebrało 451zł oraz ok. 20kg produktów żywnościowych.

Bardzo dziękujemy właścicielom i kierownikom sklepów za życzliwość, mieszkańcom Wasilkowa za szczodrość, wolontariuszom za wysiłek.

Przygotowujemy się również do udziału w kweście na cmentarzu w dniach 1-2 listopada. Współpracujemy przy tej akcji z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej.