Wolontariusze na otwarciu wystawy „Wszystko, co najważniejsze”

W ramach projektu „Wszystko, co najważniejsze” wyeksponowany został wątek naszej akcji „Mój szkolny kolega z Afryki”, którą kontynuujemy od października 2005 roku, finansowo zabezpieczając naukę Emmanuela Tembo z Zambii. W czasie otwarcia wystawy dnia 13 września 2009 roku o pracy naszego szkolnego wolontariatu „Samarytanin” opowiedziała pani Małgorzata Szwabowicz. Następnie o adopcji na odległość przypomniała pani Alina Walicka, koordynator akcji „Mój szkolny kolega z Afryki”.

Na czterech dużych planszach zamieszczona została historia naszej znajomości z Emanuelem i jego opiekunem ojcem Francisem Klemensem Ammaunut. Można było zobaczyć pierwsze e-maile, listy chłopca i jego mamy do nauczycieli, oryginalne koperty, zdjęcia Emmanuela i jego kolegów. W tabeli przedstawione zostały zestawienia wpływów ze sprzedaży ciasta przez poszczególne klasy w latach 2005-2008, gdyż większość środków na opłacanie nauki naszego podopiecznego (20 -25 dolarów miesięcznie) pochodziła z tego tytułu. Przez cały czas trwania wystawy przedstawiciele kilku klas sprzedawali zebranym gościom upieczone przez siebie ciasta. Zebraliśmy 245,72zł, które zasiliły konto Emmanuela.

Wolontariusze na otwarciu wystawy Wszystko co najważniejsze - galeria