Ośmiu Wspaniałych

Opiekunowie szkolnego koła wolontariatu Samarytanin i SU wytypowali spośród uczniów naszego gimnazjum dwie uczennice i zgłosili je do IV edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Uczennice klasy III D Sylwia Zimnoch i Joanna Jarmołowicz aktywnie pracują na rzecz społeczności szkolnej w SU, wolontariacie, Wasilkowskim Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych „Integracja”.

Udzielają pomocy w nauce koleżankom i kolegom z gimnazjum, są współorganizatorkami projektu „Szafa pełna skarbów” – wypożyczanie strojów karnawałowych. Brały udział w przygotowaniu otrzęsin klas I, zbiórce pieniędzy akcji Góra Grosza, przygotowywały dekoracje na uroczystości szkolne, zbierały fundusze w loterii fantowej na imprezę choinkową dla dzieci z biednych rodzin, kwestowały w wasilkowskich sklepach spożywczych (pieniądze z kwesty przeznacza się na obiady dla uczniów naszego gimnazjum).

Oprócz tych działań społecznych mają czas na własny rozwój, uczestnicząc w zajęciach różnych kół przedmiotowych, biorąc udział w konkursach.

Swoje osiągnięcia i zaangażowanie społeczne dziewczęta mogły zaprezentować 2 kwietnia 2009r. w siedzibie Starostwa Powiatowego. W przesłuchaniach wzięło udział 18 uczniów m.in. z Wasilkowa, Gródka, Łap. Cieszy nas bardzo zakwalifikowanie się Asi Jarmołowicz do grupy „Ośmiu Wspaniałych”.

30 kwietnia na gali IV edycji konkursu zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom i wszystkim uczestnikom. Nasze gimnazjum reprezentowały Joanna Jarmołowicz, Sylwia Zimnoch, pani dyrektor Barbara Borkowska oraz jedna z opiekunek wolontariatu Halina Kuźmicka.

Gratulujemy serdecznie dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów w pracy społecznej i w życiu osobistym.

Osmiu Wspanialych - galeria