Kwesta „Obiady dla uczniów gimnazjum”

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Samarytanin” kolejny raz, w dniach 12.10 -14.10.2007r. zorganizowali 3-dniową akcję „Obiady dla uczniów gimnazjum”. Ten sposób zbierania funduszy dla uczniów będących w trudnej sytuacji materialnej, jest znany mieszkańcom Wasilkowa. Bardzo życzliwie podchodzą do akcji, wrzucają datki do puszek, zostawiają artykuły żywnościowe.

W sklepach „Jedynka”, „Lewiatan” i delikatesach przy ul. E. Plater dyżurowali wolontariusze. W efekcie 44 uczniów uzbierało 918zł i 35 groszy oraz wiele artykułów spożywczych. Na prośbę opiekunów wolontariatu wychowawcy podpowiedzieli, którzy uczniowie z ich klas potrzebują pomocy. Rozdaliśmy 10 paczek żywnościowych i opłacamy obiady 2 uczniom.

Bardzo dziękujemy właścicielom i kierownikom sklepów za życzliwość, mieszkańcom Wasilkowa za szczodrość, wolontariuszom za wysiłek. Prosimy o pomoc przy kolejnych zbiórkach pieniędzy.

Kwesta Obiady dla uczniów gimnazjum - galeria