Klub samopomocy koleżeńskiej „Starszy kolega młodszemu koledze”.

W Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego od września 2007 roku realizowany jest projekt „Białe Kruki”. W jego ramach znalazł się m.in. klub samopomocy koleżeńskiej „Starszy kolega młodszemu koledze”.

Od 18 września 2007 roku dwa razy w tygodniu – wtorek 14.30-15.20, czwartek 17.00-18.00 – uczniowie: Jarmołowicz Joanna kl. 2d, Gęsiewska Agnieszka kl.2d, Zimnoch Sylwia kl.2d, Leszczyńska Dominika kl.3b, Ostaszewska Ewelina kl. 3b, Butkiewicz Adam kl.3f oraz Kundziewicz Łukasz kl.3b systematycznie pomagają swoim kolegom w zrozumieniu trudnych tematów z chemii, geografii, fizyki, matematyki, języka polskiego. Pod okiem opiekunów H. Kuźmickiej i A. Pieszko wolontariusze wytrwale tłumaczą treść lekcji, sprawdzają przygotowanie kolegów do kartkówek lub sprawdzianów, pomagają w odrobieniu pracy domowej.

Z każdym tygodniem zajęcia zespołu cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony uczniów naszego gimnazjum. Ci, którzy korzystają z pomocy, uwierzyli w swoje możliwości, czują się pewniejsi w czasie lekcji, a najważniejsze to zdobywanie lepszych ocen na kartkówkach i sprawdzianach. Uczniowie uczący i uczący się świetnie budują relacje między sobą, rozumieją sens spotkań po lekcji. Cieszymy się że pojawili się nowi wolontariusze chętni do pomocy w nauce ( M. Wołosik, J. Rybnik, A. Filipkowska, R.Krystoń ).

Samopomoc koleżeńska - galeria