Warsztat w ID: „Akcja Integracja”

Po raz 14 pani Alina Pieszko zorganizowała warsztaty dla uczniów naszego gimnazjum w ramach współpracy z Wolontariatem Studenckim „Projektor”. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 1D. Miały one na celu integrację klasy oraz nabycie umiejętności pracy w grupie. Zajęcia prowadzili studenci-wolontariusze. Każdy zespół miał wyznaczone zadanie, czas na jego wykonanie oraz prezentację przed innymi grupami.

Uczniowie dowiedzieli się, że dobrą współpracę w grupie warunkują: wspólny cel, dobre wzajemne relacje, jasny podział ról w zespole, różnorodność, polegająca na tym, że każdy ma inny poziom wiedzy i umiejętności oraz właściwe rozdzielenie między zadaniem a relacjami w grupie.

Mamy nadzieję, że warsztat pomoże uczniom w budowaniu dobrego zespołu klasowego.