Zabawa chemią

O niezwykłym wykorzystywaniu wielu substancji i odczynników dowiedzieli się uczniowie klasy III c, wykonując doświadczenia chemiczne zaproponowane przez pana Artura - przedstawiciela Wolontariatu Studenckiego PROJEKTOR, studenta Wydziału Chemii Uniwersytetu Białostockiego. Prowadzący warsztaty przygotował interesujące doświadczenia. Szczególnie podobały się te, w których uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć, przygotowując preparaty czy je podgrzewając, co często prowadziło do eksplozji. Zajęcia odbyły się 24 listopada 2016 roku. Uczestnicy ocenili je na szóstkę, był to czas doskonałej zabawy i nauki!