XIV wielka kwesta na rzecz renowacji figur

W dniach 1-2 listopada gimnazjaliści-wolontariusze, jak co roku, wzięli udział w kweście na cmentarzu parafialnym w Wasilkowie. Przy bramie głównej i bocznych dyżurowali u boku mieszkańców miasta, należących do Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej im.ks. Wacława Rabczyńskiego. Każda grupa w ciągu 2 godzin zbierała pieniądze i w podziękowaniu za datki wręczała pocztówki z informacją o zagospodarowaniu zebranych dotąd pieniędzy.

Fundusze zebrane z tegorocznej kwesty TPZW zamierza przeznaczyć na oczyszczanie i renowację kolejnych rzeźb, które potrzebują stałych zabiegów konserwatorskich.

Dziękujemy wolontariuszom za pomoc i zaangażowanie w ratowanie figur zaprojektowanych przez patrona naszego gimnazjum.