Jajka, baranki, króliczki - ręcznie robione ozdoby świąteczne

Od trzech lat w naszym gimnazjum prowadzone są zajęcia w ramach programu Polsko -Amerykańskiej Fundacji Wolności "PROJEKTOR - wolontariat studencki".

Celem warsztatów, które prowadzą studenci jest rozwijanie kreatywności, pomysłowości, wrażliwości estetycznej a także zdolności manualnych  młodzieży i kultywowanie tradycji świąt. Gimnazjaliści pod kierunkiem studentów w dniu 24 marca wykonywali ozdobne zawieszki styropianowych jajek ozdobionych cekinami, wstążkami i papierowymi kwiatami. Na drugim spotkaniu 1 kwietnia powstały stroiki wielkanocne pod postacią króliczków, kurczaków i owieczek z filcu. Na kolejnych warsztatach (8 kwietnia) powstały pocztówki wielkanocne.

W zajęciach wzięło udział ok. 30 uczniów. Zajęcia prowadziły dwie wolontariuszki studentki Politechniki Białostockiej Agnieszka Karolina Michalis i Agnieszka Tykień.