od 1 września 2017 roku
Wasilków, ul. Mickiewicza 2

ORGANIZACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
w roku szkolnym 2017/2018

Reforma nakłada na gminy obowiązek utworzenia sieci szkół i określenie obwodów tym szkołom.

Projekt uchwały Rady Miasta Wasilkowa zakłada przekształcenie Gimnazjum im. ks. W. Rabczyńskiego w Wasilkowie w Szkołę Podstawową nr 1.

Do obwodu Szkoły Podstawowej nr 1 będą należały miejscowości Dąbrówki i Nowodworce.

W mieście Wasilków następujące ulice: Bagienna, Białostocka, Błękitna, Bociania, Ciemna, Cisowa, Czysta, Dereniowa, Dworna, Emilii Plater, Elektryczna, Gajna, Edwarda Godlewskiego, Łukasza Górnickiego, Grodzieńska do numeru 57, Jana Pawła II, Jurowiecka, Kamienna, Kościelna (domy do numeru 72, oprócz numerów: 62, 62/1, 65, 65A, 65B, 65C, 65D, 65E, 67, 69 i 71), Tadeusza Kościuszki, Kryńska, Kupiecka, Leśna, Łazienna, Mickiewicza, Nadawki, Nadrzeczna, Nowa, Ogrodowa, Piasta, Pogodna, Produkcyjna, Przejazdowa, Przemysłowa, Przytorowa, Rynek Kilińskiego, Rzemieślnicza, Henryka Sienkiewicza, Skrzatów, Słoneczna, Spożywcza, Supraślska, Stanisława Staszica, Stawowa, Wincentego Witosa, Wojtachowska do nr 76, Wołowicza, Kard. Stefana Wyszyńskiego, Zachodnia, Zakładowa, Zaułek, Zielona.

Od 1 września 2017 roku planujemy:

1. nabór do trzech klas IV
    1. klasa sportowa,
    2. klasa integracyjna,
    3. klasa ogólnodostępna.
  2. nabór do dwóch klas VII – ogólnodostępnych.
  3. kontynuacja oddziałów gimnazjalnych: klas II i III.