eTwinning w naszej szkole

Uczniowie gimnazjum aktywnie współpracują w programie eTwinning od kilku lat.

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie pracowali w dwóch projektachePAL: eTwinning promoting autonomous learning” – w którym wraz z uczniami z innych krajów wymieniali się doświadczeniami na temat różnych form skutecznego uczenia się. Podczas pracy w drugim projekcie - Respect in the Cyberspace: Learning about respect and carrying it forward, uczniowie poznawali bezpieczne metody korzystania z Internetu.

W roku szkolnym 2014/2015 realizowano projekt Lenguages of the heart, którego celem było promowanie uczenia się języków obcych, uwrażliwienie odbiorców na różnorodność kulturową, którą charakteryzują się mieszkańcy różnych narodów .

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie pracowali w projekcie TAG: Teens Action 4 Good. Projekt polegał na angażowaniu uczniów w sprawy społeczne oraz prace na rzecz wolontariatu.

Wszystkie projekty, w których braliśmy udział, zostały nagrodzone Europejską Odznaką Jakości. W październiku 2016 roku, w związku z naszymi osiągnięciami, zostaliśmy zaproszeni na międzynarodową konferencją eTwinning, która odbyła się w Atenach.