Konkurs MASTER CHEEF - I edycja 2013

Dziś (5XII2013) odbył się w naszej szkole konkurs na szefa kuchni. Do rozgrywki stanęło dwanaście zespołów dwuosobowych: par mieszanych i kobiecych. Do wykonania były sałatki na zimno ("Sałatka nastolatka"). Przed przystąpieniem do zadania, grupy wybierały produkty z przygotowanych wcześniej przez prowadzącą konkurs Panią Joannę Sobolewską. Miały na to jedynie 5 minut. Było sporo warzyw, owoców i przypraw oraz mięsne dodatki (już odpowiednio przygotowane). Na przygotowanie sałatki uczniowie mieli 40 minut. Praca paliła się w rękach. Czas upływał bardzo szybko, a stanowisko musiało być na końcu również uprzątnięte. Większości grup to zadanie udało się. Do prezentacji dla jury zespoły przygotowywały danie na talerzu. Ocenie podlegały: estetyka wykonania, walory smakowe, dobór składników i higiena wykonania zadania. Były różne techniki przyozdabiania i prezentacji sałatek. Która wygrała???

Oto wyniki pierwszej edycji konkursu Master Cheef 2013:

pierwsze miejsce (ocena jury): Hubert Tulkis i Kornelia Świątek

pierwsze miejsce (ocena uczniów): Aleksandra Czauż i Patrycja Kuźmicka

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kuchni w domu i rozwijania kulinarnych talentów!!!