Szkolenie „Ocenianie kształtujące w pracy nauczyciela”

W dniu 12 maja nauczyciele gimnazjum uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez Panią Joannę Soćko - trenera Centrum Edulacji Obywatelskiej - „Ocenianie kształtujące w pracy nauczyciela”. Szkolenie jest częścią programu SUS (Szkoła Ucząca Się), który prowadzi CEO z Warszawy.

W ten sposób gimnazjum przygotowuje się do wprowadzenia do szkolnej praktyki nowatorskiego sposobu oceniania uczniów, wspomagającego uczenie się, a wprowadzonego już w kilku krajach Europy. Ten sposób oceniania uczniów propaguje OECD - Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, która w Polsce prowadzi badania umiejętności uczniów 15-letnich PISA. Ocenianie kształtujące jest definiowane jako częste, interaktywne ocenianie postępów ucznia i uzyskanego przez niego zrozumienia materiału, tak by móc określić, jak uczeń ma się dalej uczyć i jak najlepiej go nauczać.

Centrum Edulacji Obywatelskiej:

Centrum Edukacji Obywatelskiej