BUM BUM RURKI na zajęciach artystycznych

W listopadzie tego roku, w czasie zajęć artystycznych, pojawiło się „coś” zupełnie nowego.

To „nowe” to jeszcze mało w Polsce znany instrument. Jego nazwa w języku polskim brzmi „BUM BUM RURKI”.

Uczniowie drugich klas rozpoczęli swoją edukację od nauki gry piosenki „Wlazł kotek na płotek”. Pierwsza partytura rozpisana była literami w odpowiednich kolorach. Kolejny etap pracy to nauka kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Tym razem „zapis nutowy” został zapisany kolorami, ale tylko z podziałem na frazy muzyczne, a nie poszczególne dźwięki. Efekt?... Gimnazjalistom gra na instrumencie bardzo przypadła do gustu. Ostatnio też doświadczyli, że na BUM BUMRURKACH można grać wszędzie – nawet na siłowni.

Nagrodą dla najlepszych i najbardziej odważnych jest występ podczas świątecznego przedstawienia.

Trzymamy kciuki i czekamy do 20 grudnia.