XIII Wielka Kwesta na wasilkowskim cmentarzu

Kolejny raz 30 wolontariuszy z naszego gimnazjum towarzyszyło członkom Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej w XIII Wielkiej Kweście na cmentarzu. Uczniowie z chęcią uczestniczą w zbiórce funduszy, ponieważ chcą w ten sposób oddać hołd patronowi gimnazjum, księdzu Wacławowi Rabczyńskiemu, twórcy pięknych figur na wasilkowskim cmentarzu. Cieszy nas wszystkich to, że możemy brać udział w wielkich przemianach nekropolii w Wasilkowie.

Pieniądze z tegorocznej kwesty przeznaczone zostaną na okresową konserwację odnowionych figur oraz na ratowanie starych, XIX wiecznych, nagrobków, które, zdaniem członków TPZW, zasługują na zachowanie i pamięć.