Dni Języków Europejskich

W dniach 21-25.10 w naszej szkole obchodzone były Dni Języków Europejskich podczas których uczniowie realizowali projekty uczniowskie dotyczące wiedzy na temat krajów europejskich a wyniki swojej pracy prezentowali w trakcie zajęć języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego  i rosyjskiego.

Europejski Dzień Języków to święto wielojęzyczności, podczas którego nie tylko w Polsce ale i w Europie prezentowane jest bogate dziedzictwo językowe Europy a społeczeństwo zachęcane jest  do nauki języków obcych. EDJ został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku.