Otrzęsiny 2013

Picie jogurtu bez użycia rąk, wyścig w śpiworach, układanie kanapki z uczniów. To tylko część zadań, jakie musiały wykonać klasy pierwsze na tegorocznych otrzęsinach.

Całe przedsięwzięcie zorganizował samorząd szkolny. Uczniowie od 8.00 rano do 12.00 przygotowywali dużą salę gimnastyczną. Zabawę prowadziły Natalia Kownacka i Magda Żakowska. Również one napisały scenariusz całego wydarzenia. W komisji zasiadły: p. dyrektor Barbara Borkowska, p. Barbara Kołcz, p. Iwona Górska oraz uczennica klasy 3c Paulina Sieńko. Na samym początku każda z klas miała zaprezentować swój poemat i ułożyć z uczniów literę swojej klasy. Oceniane były również stroje, w które ubrani byli uczestnicy. Ważne były oryginalność i pomysłowość. W końcu nadszedł czas na układy taneczne, które pierwszaki miały zatańczyć do piosenki z wybranego gatunku muzycznego.

Następnie przyszła kolei na zadania, zarówno dla uczniów, jak i wychowawców, którzy poszli na pierwszy ogień. Nasi nauczyciele musieli poprowadzić piłeczkę kijem do unihokeja między pachołkami, strzelić nią gola, a potem jak najprędzej wrócić na deskorolce do linii startu. Liczyła się szybkość. Druga misja pedagogów polegała na usprawiedliwieniu nieobecności swojej klasy na podstawie przedmiotu wylosowanego z worka. Następne zadania przewidziane były już tylko dla uczniów. Musieli oni wypić cały kubek jogurtu bez użycia rąk, ścigać się w śpiworach, zrobić kanapkę z 10 uczniów swojej klasy oraz wyznaczyć parę osób z każdej grupy, których misja polegała na zostawieniu na podłodze tylko i wyłącznie wyczytanych kończyn (np. 1 noga i 2 ręce). Wszyscy świetnie się bawili, żeby odciągnąć uwagę od liczenia punktów, Magda i Natalka zaproponowały zabawę w tzw. karetę.

Po ostatecznym podliczeniu punktów, okazało się, że I miejsce zajęła klasa I D, ale nagrody dostały wszystkie klasy w postaci owoców :)