Podróż edukacyjna na Ukrainę

W dniach 28 września – 5 października 2013 r. Marta Bielawska i Marcelina Zajkowska uczestniczyły w podróży edukacyjnej na Ukrainę, która była nagrodą za uzyskanie tytułu laureata w konkursie Instytutu Pamięci Narodowej "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy". W ramach projektu IPN dziewczyny upamiętniły płk Konstantego Druckiego – Lubeckiego, który został zamordowany w Bykowni. Te i inne miejsca (Krzemieniec, Żytomierz, Kijów, Drohobycz, Kamieniec Podolski, Chocim, Kuty, Lwów) w nagrodę odwiedziły w czasie tej podróży. Oficjalne podsumowanie konkursu miało miejsce w polskiej ambasadzie w Kijowie.