Rajd rowerowy-jestem aktywny

Dnia 28 września 2013 roku odbył się rajd rowerowy z udziałem uczniów naszego Gimnazjum. Celem tej akcji było uaktywnienie młodzieży i zachęcenie do spędzania czasu wolnego w sposób aktywny na świeżym powietrzu. Udział w nim wzięli wszyscy chętni uczniowie posiadający sprawny rower i chęci. Pogoda była w sam raz i choć na początku trochę mżyło to później wypogodziło się i świeciło słońce. Warunki jazdy były całkiem niezłe. Swoją przygodę z rowerem rozpoczęliśmy o godzinie 10.00 i trwała około czterech godzin. Trasa wiodła przez Nowodworce, Ogrodniczki, Supraśl, Studzianki i Dąbrówki. Łącznie pokonaliśmy prawie 30 km drogami asfaltowymi i szutrowymi. W tym roku rajd wiódł przez wschodnie obrzeża Puszczy Knyszyńskiej. Podczas drogi podziwialiśmy nadchodzącą już wielkimi krokami jesień po spadających liściach na drogę i kolorowych drzewach. Opiekunami tegorocznego rajdu byli : nauczyciel biologii-Wojciech Poznański i nauczyciel geografii-Sylwester Woś. Po drodze niektórzy z uczniów mogli popisać się jazdą na jednym kole, oczywiście w miejscu bezpiecznym. Podczas pokonywania trasy uczyliśmy się bezpiecznego zachowania na drodze i ścieżkach rowerowych. Mamy nadzieję, że na następny rajd będzie więcej chętnych do spędzania w sposób aktywny swego wolnego czasu.

Już teraz w imieniu organizatorów zapraszamy na następny wiosenny rajd 2014 roku z cyklu "jestem aktywny".

Rajd rowerowy-jestem aktywny - galeria