Akcja ekologiczna 'Sprzątnijmy razem las, a ucieszy wiosną nas'

W tym roku szkolnym z okazji "Sprzątania świata 2013" postanowiliśmy uprzątnąć teren leśny przy blokach (w okolicach Lisiej góry). Pomysł pojawił się po tym jak w okresie wiosennym, będąc często na spacerze stwierdziliśmy, że jest tam ogromna ilość śmieci niebezpiecznych nie tylko dla zwierząt, ale również dla bawiących się tam dzieci i młodzieży. Nastawieni byliśmy na dużą ilość szkła i puszek. Przykro jest stwierdzić, że większość odpadów, które zebraliśmy w tym roku pochodziła ze spożycia alkoholu i napojów. Znaleźliśmy również dwa telewizory i części mebli. Po trwającej około 3 godzin akcji zebraliśmy prawie 10 worków szkła i różnego typu opakowań. Mamy nadzieję, że ta symboliczna akcja pozwoli uzmysłowić uczestnikom istniejący problem i uwrażliwi innych na beztroskie wyrzucanie śmieci w miejscach, które powinne służyć do rekreacji i odpoczynku. Taki stan naszej najbliższej przyrody wręcz odstrasza. Bo kto z nas chciałby wejść do lasu, gdzie pod nogami leży pełno szkła i puszek. W tym roku warunki były niesprzyjające. Padający deszcz zniechęcił do udziału w tej akcji młodzież. Choć w niej wzięło zaledwie sześć osób, to ilość zebranych śmieci była bardzo duża.

Organizator akcji: Wojciech Poznański

Akcja ekologiczna - galeria