W świat z nową wersją "Kopciuszka"

W pierwszej połowie kwietnia br. dowiedzieliśmy się od naszej Pani Dyrektor Barbary Borkowskiej o konkursie teatrów w Juchnowcu. Nasz opiekun - Pani Urszula Zajkowska - zdecydowała, że pokażemy znaną chyba wszystkim bajkę "Kopciuszek", ale w wersji współczesnej. Czasu było mało, ale żeby pokazać się z jak najlepszej strony, spotykaliśmy się po lekcjach lub wieczorami, a nawet w soboty. Niestety, jednak nie zawsze w pełnym składzie. Na szczęście po kilku próbach dotarliśmy się i zaczęliśmy przychodzić wszyscy.

Wreszcie nadszedł dzień konkursu. Wyjechaliśmy spod szkoły szkolnym busem o godzinie ósmej. Gdy przybyliśmy na miejsce, okazało się, że występujemy jako 3 grupa. Poszło nam całkiem dobrze, mimo pewnych trudności technicznych. Nie obyło się bez małego zamieszania wywołanego przez stres, ale na szczęście nie było pomyłek. Po obejrzeniu wszystkich spektakli, ruszyliśmy z powrotem do Wasilkowa.

Następnego dnia pani Urszula Zajkowska została poinformowana telefonicznie o wynikach. Chwila napięcia i...okazało się, że otrzymaliśmy wyróżnienie! Nikt tego głośno nie mówił, ale pewnie wszyscy po cichu liczyliśmy chociaż na wyróżnienie. Konkurencja była spora, a inne przedstawienia prezentowały się naprawdę niesamowite. Nasze? Niby nic niezwykłego, a jednak jurorom również przypadło do gustu. Wyróżnienie otrzymaliśmy za "pasję i radość tworzenia". Dzień po ogłoszeniu wyników -24 maja- razem z Panią Zajkowską i Panią Dyrektor, trzech przedstawicieli naszego teatru, pojechało na oficjalne podsumowanie XX Powiatowego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Juchnowcu- Melpomena 2013. Również ja uczestniczyłam w tej uroczystości. Grand Prix konkursu otrzymał zespół "Teatr Piosenki i poezji CARNINA" za przedstawienie " Zaczarowane drewno", które było naprawdę bardzo ciekawe. To połączenie chóru z teatrem, gdzie w dużej mierze przeważał śpiew. Super! Wszystko już za nami: rozdanie nagród, występy nagrodzonych recytatorów, pokaz w/w przedstawienia, poczęstunek i powrót do szkoły. Kolejna statuetka w gablocie... I co dalej?

Gosia Wierchanowicz