Dzień Dziecka

Dzień Dziecka obchodzony jest od roku 1950 w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim. Od 1952 roku stało się świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.Od roku 1994 tego dnia w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.

Ani Apel, ani Sejm jednak w naszej szkole się nie odbyły. W tym roku sekcja plastyczna Samorządu Uczniowskiego postanowiła przedtawić swoje grono pedagogiczne za czasów dziecięcych. Chętni nauczyciele przynieśli swoje zdjęcia z dzieciństwa, a młodzież wykonała z nich zagadkową dekorację. Ciekawe, czy znalazł się ktoś kto rozpoznał wszystkich nauczycieli?

Dzień Dziecka - galeria