Podsumowanie projektu "Młodzi Odwagi"

Po 8 miesiącach realizacji projektu "Młodzi Odwagi" przyszedł czas na jego podsumowanie.

Przeprowadziliśmy w szkole akcje promujące zdrowe odżywianie a były to: Święto Marchewkowe, Jabłkowe, Zdrowych Kanapek, Sałatek Owocowych, Świeżych Soków. Ponadto powstały plakaty promujące zdrową żywność, ukazujące właściwości zdrowotne poszczególnych owoców i warzyw. W szkolnej bibliotece powstał kącik czasopism z przepisami np. "Palce Lizać", Alfabet Owocowo - Warzywny. Po naszej rozmowie z panią prowadzącą szkolny sklepik, pojawiły się owoce i zdrowe kanapki, ale uważamy, że ta ilość i wybór są zbyt skromne. Ponadto po przeprowadzeniu ankiety wśród Rodziców i uczniów wiemy, że oczekiwania młodzieży, co do zaopatrzenia sklepiku w zdrowa żywność są duże. Chcielibyśmy, aby uczniowie mieli do dyspozycji stałe miejsce, w którym mogliby konsumować drugie śniadanie. Według nas najlepszym miejscem jest nasza dobrze wyposażona stołówka. Podczas festynu "Dni Wasilkowa", młodzież z naszego gimnazjum częstowała mieszkańców małymi przekąskami owocowo- warzywnymi. Chcieliśmy pokazać, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Na Dzień Sportu zaplanowaliśmy zamiast słodyczy, które dotychczas serwowaliśmy za udział w różnych konkurencjach sportowych, owoce, świeże soki z wyciskarki, warzywne przekąski. Współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Animacji Kultury, który wspiera nas w akcjach Młodzi Odwagi zamieszczając w miejscowej gazecie relacje z naszych żywieniowych akcji. Pani z zaprzyjaźnionego warzywniaka zaopatrywała nas w świeże owoce i warzywa, Rodzice suszyli jabłka na kolejną akcję, panie ze szkolnej obsługi zawsze udostępniały nam zaplecze kuchni i stołówki do prac kulinarnych.

Doświadczenia zdobyte podczas akcji "Młodzi Odwagi" wykorzystamy w następnym polsko - szwajcarskim projekcie "Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej" KIK 34, do którego przystąpiliśmy.

Podsumowanie projektu Młodzi Odwagi- galeria