IV Wiosenny Przegląd Młodych Talentów

W dniu 21 marca mija kalendarzowy pierwszy dzień wiosny. Starym zwyczajem w tym dniu topi się marzannę, aby odgonić zimę i przywitać wiosnę. Nasze gimnazjum witało ten dzień w bardzo wyjątkowy sposób.

Pani Dorota Wilanowska i Pani Barbara Nowicka zorganizowały IV Wiosenny przegląd Młodych talentów. Na tym pokazie początkujący i zaawansowani artyści pokazali nam swoje ukryte talenty. Występowali uczniowie z naszego gimnazjum oraz szkoły podstawowej z Wasilkowa i Studzianek. Wszyscy starali się nas zachwycić swoim pokazem. Zdecydowanie dominował taniec i śpiew. Największą popularnością cieszyły się występy par prezentujących tańce latynoamerykańskie oraz standardowe. Oprócz tej grupy występowały również dziewczęta z ogniska kabaretowego, które zatańczyły między innymi kankana. Kolejną grupą z tej dziedziny były nasze doboszki. Zaprezentowały one układy w rytmy muzyki szkolnej orkiestry. Uczennice z klasy pierwszej dały pokaz tańca nowoczesnego. Dzięki chłopakom z klasy trzeciej mogliśmy się przez chwilę poczuć jak w Nigerii czy Sudanie. Wystukali nam na bębenkach typowo afrykańskie rytmy, które pobudziły do życia wszystkich do tej pory zaspanych widzów. Mali uczniowie ze szkół podstawowych śpiewali nam wiosenne piosenki, które chyba zawierały w sobie jakąś magię, ponieważ potem na niebie pojawiło się długo wyczekiwane słońce. Po raz pierwszy w Wiosennym Przeglądzie Młodych Talentów mogliśmy ujrzeć pokazy karate zaprezentowane przez uczniów naszej szkoły. Najmłodszą uczestniczką przeglądu była córka jednego z naszych nauczycieli. Zaśpiewała nam znaną i lubianą przez dzieci i młodzież piosenkę. Za ten występ została nagrodzona największymi brawami tego dnia. Tak wyglądała pierwsza część programu. W drugiej przenieśliśmy się w czasy epoki średniowiecza.

Do naszej szkoły przybyli prawdziwi rycerze słynący z honoru i męstwa. Z całych sił starali się nam przybliżyć wiadomości o ich zwyczajach i walkach. Byliśmy świadkami pasowania na rycerza jednego z uczniów gimnazjum, który w nagrodę dostał swojego osobistego giermka. Na naszych oczach poczciwa dama chciała wymierzyć karę swemu rycerzowi, który był jej nieposłuszny. Dzięki szybkiej interwencji uszedł z życiem. Tak minął dzień wiosny w naszym gimnazjum. Szkoda, że nie obchodzimy w taki sposób również pierwszego dnia lata, jesieni czy zimy.

Przegląd wiosenny młodych talentów - galeria zdjęć

Maciej, Marta oraz Bartek Kata w wykonaniu sempai Kata karate shotokan
Marcin oraz Konrad w akcji Afrykańskie rytmy Artur w stroju Wikinga
Adrian przywdziewa kolczugę Białogłowa Kamila przygotowuje się do akcji Pasowanie na rycerza