X Wiosenny Przegląd Młodych Talentów w Gimnazjum im. Ks. W. Rabczyńskiego w Wasilkowie

21 marca 2013 r. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w naszym Gimnazjum odbył się po raz dziesiąty Wiosenny Przegląd Młodych Talentów. Impreza ta ma miejsce w naszej szkole cyklicznie już od 2003 roku. Początki projektu to głównie występy szkolnej orkiestry, mażoretek, wokalistów oraz zespołów tanecznych ćwiczących w gimnazjum. Zapraszaliśmy również do gościnnych występów uczniów szkół podstawowych i przedszkoli gminy Wasilków. Gościły u nas zespoły taneczne i instrumentalne z białostockich klubów i ośrodków kultury. Od 3 lat, podczas przeglądu prezentują się przede wszystkim uczniowie naszego gimnazjum z różnorodnymi talentami artystycznymi: muzycznymi, tanecznymi, aktorskimi, akrobatycznymi i plastycznymi. Impreza ma charakter integrujący zespoły klasowe, ma swoje hasło, temat przewodni. Uczniowie klas z wychowawcą przygotowują występy i pokazy swoich zdolności, pomysłów, kreatywności. Popisy są oceniane i dają możliwość otrzymania nagrody dla zwycięskiej w swojej kategorii klasy. Fundatorem nagród jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Tegoroczne występy rozpoczął koncert Szkolnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz pokaz układów tanecznych w wykonaniu Mażoretek. II część imprezy to międzyklasowy konkurs prezentacji projektów. W kategorii klas I i III przedstawiano w formie plastycznej talenty swojej klasy pod hasłem "Nasza klasa na maxa". Zaś klasy II w ramach wcześniejszych zajęć artystycznych przygotowały występy wokalno - taneczne, pod jakże wiosennym hasłem "Zielono nam..." Żywiołowe i oryginalne prezentacje wszystkich klas pozwoliły choć na krótki moment zapomnieć nam wszystkim, że za oknem wciąż panuje zima .Jury oceniło najlepsze występy a sponsor GKRPA sfinansuje wyjazd zwycięskim klasom do kina. Gratulujemy wyróżnionym klasom: IA, IIA i III B oraz wszystkim pozostałym, których występy również zauważono i nagrodzono wielkimi brawami oraz pamiątkowymi maskotkami.

Uczennice realizujące projekt " Młodzi Odwagi" uznały że szkolna impreza jest doskonałą okazją do przeprowadzenia kolejnej akcji propagującej zdrowy styl życia. Rozprowadzane soki ze świeżych owoców po wcześniejszych akcjach marchewkowych, sałatkowych i kanapkowych niewątpliwie utrwalą prawidłowe nawyki żywieniowe wśród naszych uczniów. Tak więc, było coś dla ciała i ducha. A my organizatorki chciałybyśmy podziękować wszystkim uczestnikom, którzy przez 10 lat uświetniali swoją obecnością naszą wspólną imprezę. Mamy nadzieję, że pomogłyśmy Wam odkryć wasze talenty i że udział w WPMT nadał nowych barw Waszemu życiu.

W ramach prezentacji uczniowskich pasji Koło Filmowe "Obiektyw" przygotowało montaż najlepszych fragmentów swoich prac. Można jej obejrzeć na szkolnym facebooku. Hol na parterze zapełniła wystawa prac plastycznych młodych artystów z naszego Gimnazjum.

Wszystkie opisane działania pokazują, że tytuł Szkoły Odkrywców Talentów jest w pełni zasłużony.

Organizatorki dziesięciu edycji WPMT

Dorota Wilanowska i Barbara Nowicka