facebook
Zapraszamy na nasz blog
Młodzieżowe Media obywatelskie
"nic o nas nic bez nas"
Wasilków online
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie


Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Kronika szkoły

Odyseja to nie konkurs, to sposób życia!

"Naszym celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczymy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych - czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

Odyseusze uczą się marzyć - odważnie i w oparciu o cele, myśleć - samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć - rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcamy ich, by działali w duchu innowacji - łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji - z otwartością na pomysły i opinie innych. Stawiamy przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów. Jesteśmy przekonani, że w dzisiejszych czasach warto kształcić inicjatorów, nie imitatorów; ryzykantów, nie replikantów; pomysłodawców, nie podwykonawców."

"Uczestnicy programu uczą się bardziej pozytywnie postrzegać siebie i innych. Jedni się dzięki temu otwierają, a inni - zbyt pewni siebie - nabierają pokory. Nim wejdą w dorosłe życie, rozwijają swoje talenty i odnajdują nowe."

Jedna z naszych 3 drużyn w składzie: Aneta Szymańska, Patrycja Różak, Patrycja Marchel, Aleksandra Bernacka, Klaudia Cichończyk, Gabriel Cieszyński i Michał Ostrowski przedstawiła nieszablonowe, pomysłowe i kreatywne rozwiązanie problemu "E- mailowe impresje". Startowali w najstarszej kategorii wiekowej - klasy III gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Zajęli II miejsce ?Odyseja to nie konkurs to sposób życia - galeria
(aby powiększyć zdjęcie, kliknij na miniaturkę)
 
 
 
 
Powrótgimnazjum, szkoła, szkolnictwo, klasa, klasy, uczeń, uczniowie, oceny, rodzice, oświata, Wasilków, ksiądz, Rabczyński,Samorząd Uczniowski, lekcje, lekcja
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie