facebook
Zapraszamy na nasz blog
Młodzieżowe Media obywatelskie
"nic o nas nic bez nas"
Wasilków online
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie


Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Kronika szkoły

Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom

"Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe."

Dr Sam Micklus ? twórca Odysei Umysłu

Od niemalże początku roku trzy grupy uczniów naszego Gimnazjum aktywnie uczęszczało w kole zainteresowań "Odysei Umysłu". Pod nadzorem swoich "Trenerów" młodzież uczyła się w sposób twórczy rozwiązywać różnego rodzaju problemy spontaniczne: słowne, słowno-manualne i manualne . W październiku każda z grup wybrała sobie jeden z problemów długoterminowych, które należało w sposób niezwykle kreatywny i twórczy zaprezentować w formie przedstawienia. Drużyna pani E. Grabowskiej i A. Polak zilustrowała problem pod tytułem: " Zawiłości normalności", Pana S. Wosia "Emailowe impresje" a pani I. Danilewskiej i E. Kozłowskiej " Przebojowa architektura". Ściśle określone zasady dotyczące realizacji problemów długoterminowych nie pozwalały na jakąkolwiek pomoc z zewnątrz. Uczniowie samodzielnie napisali scenariusz do każdego przedstawienia, wykreowali bohaterów oraz własnoręcznie i twórczo wykonali scenografię oraz swoje kostiumy, do których wykorzystano plastikowe butelki po napojach gazowanych, balony, makaron i inne śmieci.

3 marca 2013r wszystkie drużyny wybrały się na eliminacje regionalne do Warszawy. Konkurencja była ogromna, gdyż z roku na rok rośnie popularność konkursu.

Występy grup z naszego Gimnazjum, w naszej opinii, wypadły rewelacyjne. "To było cudowne doświadczenie i super zabawa!" - komentowali uczestnicy. "W przyszłym roku z pewnością wystąpimy ponownie"- deklarowali.

"Bardzo wiele zawdzięczamy naszej szkole i naszym Trenerom, którzy nas motywowali, zachęcali i poświęcali swój czas. Dziękujemy również pani dyrektor B. Borkowskiej i Radzie Rodziców, bez których wyjazd nie byłby możliwy a nasze oryginalne pomysły nie miałby żadnego sensu. W Warszawie wszystko wyglądało wręcz bajkowo."-podsumowała Gabriela Kuźma.Odyseja Umysłu uczy ... galeria
(aby powiększyć zdjęcie, kliknij na miniaturkę)
 
 
Powrótgimnazjum, szkoła, szkolnictwo, klasa, klasy, uczeń, uczniowie, oceny, rodzice, oświata, Wasilków, ksiądz, Rabczyński,Samorząd Uczniowski, lekcje, lekcja
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie