Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom

"Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe."

Dr Sam Micklus ? twórca Odysei Umysłu

Od niemalże początku roku trzy grupy uczniów naszego Gimnazjum aktywnie uczęszczało w kole zainteresowań "Odysei Umysłu". Pod nadzorem swoich "Trenerów" młodzież uczyła się w sposób twórczy rozwiązywać różnego rodzaju problemy spontaniczne: słowne, słowno-manualne i manualne . W październiku każda z grup wybrała sobie jeden z problemów długoterminowych, które należało w sposób niezwykle kreatywny i twórczy zaprezentować w formie przedstawienia. Drużyna pani E. Grabowskiej i A. Polak zilustrowała problem pod tytułem: " Zawiłości normalności", Pana S. Wosia "Emailowe impresje" a pani I. Danilewskiej i E. Kozłowskiej " Przebojowa architektura". Ściśle określone zasady dotyczące realizacji problemów długoterminowych nie pozwalały na jakąkolwiek pomoc z zewnątrz. Uczniowie samodzielnie napisali scenariusz do każdego przedstawienia, wykreowali bohaterów oraz własnoręcznie i twórczo wykonali scenografię oraz swoje kostiumy, do których wykorzystano plastikowe butelki po napojach gazowanych, balony, makaron i inne śmieci.

3 marca 2013r wszystkie drużyny wybrały się na eliminacje regionalne do Warszawy. Konkurencja była ogromna, gdyż z roku na rok rośnie popularność konkursu.

Występy grup z naszego Gimnazjum, w naszej opinii, wypadły rewelacyjne. "To było cudowne doświadczenie i super zabawa!" - komentowali uczestnicy. "W przyszłym roku z pewnością wystąpimy ponownie"- deklarowali.

"Bardzo wiele zawdzięczamy naszej szkole i naszym Trenerom, którzy nas motywowali, zachęcali i poświęcali swój czas. Dziękujemy również pani dyrektor B. Borkowskiej i Radzie Rodziców, bez których wyjazd nie byłby możliwy a nasze oryginalne pomysły nie miałby żadnego sensu. W Warszawie wszystko wyglądało wręcz bajkowo."-podsumowała Gabriela Kuźma.

Odyseja Umysłu uczy ... galeria