MEMORY

Film "Memory" to efekt projektu uczniowskiego realizowanego przez uczniów Gimnazjum im. ks. W. Rabczyńskiego w Wasilkowie. Przedstawia historię trudnej miłości pomiędzy młodymi mieszkańcami Wasilkowa ? Władkiem i Sarą, córką żydowskiego fabrykanta. Jest to opowieść fikcyjna, do stworzenia której inspiracji dostarczyły wywiady prowadzone z najstarszymi mieszkańcami miasteczka. Głównym celem przedsięwzięcia było zapoznanie młodzieży z lokalną wielokulturową przeszłością, a poprzez nabytą wiedzę kształtowanie otwartych postaw wobec historii i innych ludzi. Film nagrywany był w języku angielskim z dwóch powodów. Po pierwsze była to praktyczna lekcja wykorzystania dotychczasowych kompetencji językowych uczestników, w po drugie możemy tą historią dzielić się z rówieśnikami i osobami zainteresowanymi z całego świata!

Link do YouTube: "MEMORY" - historia zaklęta w uczuciach!

Memory - galeria