facebook
Zapraszamy na nasz blog
Młodzieżowe Media obywatelskie
"nic o nas nic bez nas"
Wasilków online
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie


Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Kronika szkoły

Odrobina wiosny tej zimy

Za oknem mróz i śnieg a w naszym w Gimnazjum zagościła "kulinarna wiosna". Uczennice klas pierwszych w ramach edukacji zdrowotnej przygotowały owocowe sałatki. Jednorazowe kubeczki z bananem, kiwi, winogronem, jabłkiem, ananasem, brzoskwinią i mandarynkami, zachęcały wyglądem i wiosennym zapachem do ich nabycia. Na przerwach młodzież mogła kupić zestawy owocowe oraz częstować się suszonymi jabłkami i świeżą marchewką. Już dzień wcześniej kolorowe plakaty informowały wszystkich o możliwości nabycia świeżych sałatek, a prowadzony od kilku tygodni "owocowo - warzywny alfabet zdrowia" informował o właściwościach zdrowotnych wybranych darów natury. Nasze działania, promujące zdrowe odżywianie, na dobre wpisały się w szkolne życie. Była to kolejna akcja zaplanowana i zrealizowana w ramach kampanii "Młodzi Odwagi".

Do kulinarnych poczynań dorzuciliśmy trochę ruchu. Do przeprowadzania śródlekcyjnej gimnastyki zgłosiły się zainteresowane uczennice z każdej klasy. Przygotowany przez nas zestaw ćwiczeń został wzbogacony dodatkowymi ćwiczeniami przez same prowadzące. Kończy się zima, zbliża wiosna, nasze organizmy domagają się witamin. Przed nami nowe wyzwanie: świeże soki owocowe jako źródło zdrowego alfabetu.

Dorota Wilanowska i Sylwia CzechOdrobina wiosny tej zimy - galeria
(aby powiększyć zdjęcie, kliknij na miniaturkę)
 
 
 
 
Powrótgimnazjum, szkoła, szkolnictwo, klasa, klasy, uczeń, uczniowie, oceny, rodzice, oświata, Wasilków, ksiądz, Rabczyński,Samorząd Uczniowski, lekcje, lekcja
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie