Bezpieczne i niebezpieczne miejsca w szkole i okolicy

Zespół ds. ewaluacji bezpieczeństwa i zdrowia w naszej szkole, przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku, zaprosił uczniów do udziału w konkursie dotyczącym bezpiecznych i niebezpiecznych miejsc w szkole i okolicy. Swoje prace zaprezentowali uczniowie klas Ia, IIb, IId, IIf, IIIa, IIIb, IIId. Jury konkursu przyznało następujące nagrody:

I miejsce klasa IIf
II miejsce klasa IIIa
III miejsce klasa IId

Upominki ufundowała Wojewódzka Komenda Policji w Białymstoku. Dziękujemy uczniom, którzy przygotowali zdjęcia i opisy.

Bezpieczne miejsca w szkole i okolicy - fotogaleria

Sekretariat szkolny  to miejsce najlepsze, gdy cię boli głowa i marzysz o tabletce. Dodatkowo tutaj legitymację podstemplujesz i skorzystasz z ksero, gdy tego potrzebujesz
Sekretariat szkolny to miejsce najlepsze, gdy cię boli głowa i marzysz o tabletce. Dodatkowo tutaj legitymację podstemplujesz i skorzystasz z ksero, gdy tego potrzebujesz
Biblioteki i jej zbiorów zawsze ktoś pilnuje. Każdy uczeń znajdzie tu to, czego potrzebuje.
Pokój pani pedagog.
Pokój pani pedagog. Kiedy jakiś uczeń problem pewien ma, pani pedagog dobrą radę da. Problemy rozwiązuję te małe i te większe, zawsze pomoże uczniom swym w udręce.
Sala nr 10
Nasza klasa tutaj właśnie urzęduje, różne święta klasowe tu organizuję. W tej właśnie klasie  czujemy się najlepiej, ponieważ jest tu zawsze wesoło i bezpiecznie.
Sala nr 10 Nasza klasa tutaj właśnie urzęduje, różne święta klasowe tu organizuję. W tej właśnie klasie czujemy się najlepiej, ponieważ jest tu zawsze wesoło i bezpiecznie.
Sala gimnastyczna - ulubione miejsce młodzieży w szkole. Tutaj nauczyciele czuwają nad naszym bezpieczeństwem i rozwojem fizycznym.
Przychodnia to miejsce bezpieczne w naszym mieście.
Jest tam wjazd dla osób niepełnosprawnych, duży parking  i chodnik, a w środku czeka na nas wiele uśmiechniętych twarzy pielęgniarek i lekarzy.
Przychodnia to miejsce bezpieczne w naszym mieście. Jest tam wjazd dla osób niepełnosprawnych, duży parking i chodnik, a w środku czeka na nas wiele uśmiechniętych twarzy pielęgniarek i lekarzy.
Niebezpieczne miejsca w szkole i okolicy

Schody są jednym z niebezpieczniejszych miejsc w naszej szkole, ponieważ wielu naszych kolegów i koleżanek nieraz „wywinęło orła”, czy po prostu potknęło się na nich. Schody są śliskie, co powoduje upadki z bolącymi skutkami. Miejcie się na baczności i trzymajcie poręczy!
Szatnie - jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w szkole. Tu, po zajęciach lekcyjnych, najczęściej dochodzi do rękoczynów.
Toaleta szkolna wydawałaby się oazą spokoju, jednak to tylko pozory. To tu, gdzie nie sięga żaden monitoring. Szkolne łobuzy mają swoje pole do popisów.
Kiedy idziesz Białostocką, samochody ciągle jadą. Serce głośno ci łomocze - boisz się, że cię rozjadą. Gdy kałuże -  jeszcze gorzej - zimna kąpiel?! O mój Boże! No i ten nieszczęsny róg, tutaj nie pomoże Bóg. Nie widać, czy coś jedzie, a to bardzo sprzyja biedzie!
Kiedy idziesz Białostocką, samochody ciągle jadą. Serce głośno ci łomocze - boisz się, że cię rozjadą. Gdy kałuże - jeszcze gorzej - zimna kąpiel?! O mój Boże! No i ten nieszczęsny róg, tutaj nie pomoże Bóg. Nie widać, czy coś jedzie, a to bardzo sprzyja biedzie!
Przystanek, warzywniak:
Przystanek, warzywniak: Na Kościelnej jest przystanek - wie to nawet bałwanek. Chociaż miejsce zaniedbane, przez biboszów jest lubiane. Straszniej tam przechodzić czasem niż nie jednym ciemnym lasem. Tu wyzwiska są banalne, teksty, gesty niewerbalne. Więc uważaj mój kolego, zanim stanie się coś złego. Bądź ostrożny zawsze, wszędzie, wtedy bardzo dobrze będzie.
Stołówka szkolna  miejsce zaspokajania naszych kubków smakowych oraz spotkań z przyjaciółmi, jednak to co się dzieję przed wejściem na stołówkę, przechodzi ludzkie pojęcie, ciągłe przepychanki czasem kończą się uszczerbkiem na naszym zdrowiu.
Stołówka szkolna miejsce zaspokajania naszych kubków smakowych oraz spotkań z przyjaciółmi, jednak to co się dzieję przed wejściem na stołówkę, przechodzi ludzkie pojęcie, ciągłe przepychanki czasem kończą się uszczerbkiem na naszym zdrowiu.
Szatnia od wych-fiz. to właśnie tu narażeni jesteśmy na nieprzyjemne zapachy tak często pozostawiane przez inne klasy. Okna otwierają się minimalnie. W okresie letnim jest tam tak gorąco, że ledwo da się wytrzymać.