Zdrowe pożywne drugie śniadanie

Kolejną akcją w ramach kampanii "Młodzi Odwagi" w naszym gimnazjum, było przygotowanie pełnowartościowego drugiego śniadania. Uczennice wraz z koordynatorkami projektu przygotowały ponad trzydzieści kanapek z pełnoziarnistego pieczywa z dużą ilością warzyw, serem i wędliną. Wszystkie porcje(kanapka z witaminową przekąską) zapakowane były w torebki foliowe i można było je zakupić w konkurencyjnej cenie 2, 50. Każda osoba kupująca zestaw mogła dodatkowo poczęstować się przygotowaną porcja warzyw wyeksponowanych na tacy( papryką, pomidorkiem koktajlowym, ogórkiem świeżym czy marchewką). Przygotowane kanapki cieszyły się ogromnym powodzeniem i bardzo szybko zostały rozkupione.

Wśród pomysłów związanych z kampanią, w naszej szkole powstał także owocowo-warzywny alfabet, dzięki któremu można dowiedzieć się jakie wartości odżywcze zawierają poszczególne owoce i warzywa. Co tydzień pojawiają się nowe litery alfabetu z opisem.

Sylwia Czech i Dorota Wilanowska

Zdrowe pożywne drugie śniadanie - galeria