„Proces o czary” - wesoła lekcja historii

W pierwszy dzień wiosny - 21 marca w gimnazjum odbyło się widowisko teatralne przygotowane przez bractwo rycerzy z Golubia - Dobrzynia - „Proces o czary”. Przedstawienie było oparte na historycznym procesie z roku 1685 mieszczki gdańskiej - Jaguchy, oskarżonej o czary i rzucanie uroków. Mimo, wyglądało to groźnie w rzeczywistości, w szkole była to świetna zabawa. Chętni uczniowie pobierali lekcje lotu na miotle. Odważniesi dali zakuć się w dyby lub zamknąć w klatce dla czarownic, a tylko nieliczni próbowali usiąść na krześle tortur. Na szczęście była to tylko zabawa, więc wszyscy się śmiali i wesoło bawili, a aktorzy zebrali gromkie brawa.