Czy wiesz, że...?

W tym tygodniu zakończył się projekt "Czy wiesz, że ...?" przeprowadzony w ramach programu "Kręcimy się razem" realizowanego przez Stowarzyszenie Międzynarodowej i Międzykulturowej Wymiany "Anawoj" z Michałowa. Projekt został poprzedzony jednodniowym szkoleniem dla grupy 20 wolontariuszy z zakresu tematyki globalnej. Następnie w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej przeprowadzona została akcja informacyjna w szkole i w Wasilkowie podczas której młodzież namawiała do zrobienia sobie zdjęcia z planszą zawierającą informację o wybranym problemie kraju Globalnego Południa. Poza tym należało się wpisać do księgi "Dobrych Rad i Pozytywnych Emocji", gdzie należało napisać co Europejczycy mogą zrobić, żeby zmniejszyć te problemy. Projekt skonfrontowany został z innymi w trakcie "Podlaskiego Forum Młodzieżowego na rzecz Edukacji Globalnej", podczas którego młodzież realizująca projekty zaprezentowała swoje działania i zastanawiała się wspólnie nad możliwościami edukacji obywatelskiej o problemach globalnych. Wypracowane postulaty zostały zaprezentowane podczas symulacji prac Sejmiku Wojewódzkiego.

Zobacz w internecie

Czy wiesz że ... galeria