Dzień Niepodległości 11.11.2012r.

Magiczne liczby trzy (123)
I Polska wyłania się z mgły,
W niepodległej piszę te słowa,
Jestem szczęśliwa,
Że ten dzień mogę świętować.

W niedzielę 11 listopada obchodziliśmy 94 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Jest to jedno z ważniejszych świąt państwowych, gdyż upamiętnia odzyskanie przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego.

Jak co roku w tym dniu Poczet Sztandarowy, orkiestra, nauczyciele, młodzież reprezentowało nasze Gimnazjum w tej uroczystości. Rozpoczęły się ona Mszą św. w intencji Ojczyzny. Licznie zgromadzeni mieszkańcy, zaproszeni goście, Poczty sztandarowe, wypełniły wasilkowski Kościół NMP Matki Miłosierdzia. W homilii ks. Karabowicza usłyszeliśmy o polskiej drodze do niepodległości jak też o prześladowaniach w Egipcie - równolegle z naszym narodowym świętem obchodziliśmy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Udział Orkiestry Dętej we mszy podniósł rangę tego wydarzenia.

Następnie uroczystości przeniosły się pod wasilkowską kapliczkę. Po przemówieniach i złożeniu kwiatów w miejscu pamięci przez liczne delegacje władz, szkół, kombatantów, harcerzy rozpoczęła się część artystyczna. Wiązanka pieśni patriotycznych w wykonaniu gimnazjalnej orkiestry, występy pań z zespołu "Wasilkowianki" nagrodzone był gromkimi brawami - miło było znów usłyszeć : Przybyli ułani, Pierwszą Brygadę, Warszawiankę itp. Uroczystość zakończył wspólny przemarsz orkiestry i pocztu do szkoły.

Opiekun Pocztu sztandarowego: Dorota Wilanowska