Honorowy Certyfikat Bezpieczeństwa "Szkoła Bezpieczna i Przyjazna Uczniom"

We wrześniu 2011 roku nasze gimnazjum zostało zgłoszone do projektu na rzecz bezpieczeństwa szkolnego "Szkoła Bezpieczna i Przyjazna Uczniom", organizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, pod patronatem Wojewody Podlaskiego.

Aby uzyskać Honorowy Certyfikat Bezpieczeństwa, cały rok szkolny była prowadzona praca profilaktyczna w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa w naszej szkole.

Podczas Dnia Sportu- 25 VI 2012 -gimnazjum odwiedziła komisja ds. bezpieczeństwa, składająca się z pracowników Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Okręgowego Inspektoratu Pracy oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej.

Podczas wizytacji członkowie komisji sprawdzali, jakie rozwiązania oraz zabezpieczenia w naszej szkole wpływają na podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczniów. Osoby, które odwiedziły naszą szkołę, były pod wrażeniem porządku i czystości korytarzy oraz toalet uczniowskich, chwaliły kulturę i dobre zachowanie uczniów.

Nasze gimnazjum, jako jedno z 42 szkół, na 62 które przystąpiły do projektu, uzyskała Honorowy Certyfikat Bezpieczeństwa, który został odebrany dnia 16 października 2012 przez Panią Dyrektor Barbarę Borkowską podczas uroczystej gali.

Więcej na temat