Gra miejska "Zagadka wielokulturowego Wasilkowa"

W dniu 17 września odbyła się w Wasilkowie gra miejska pod tytułem "Zagadka wielokulturowego Wasilkowa: Questing w Wasikowie łosiem pieczętowany czyli powrót do przeszłości zgrabnymi wersami pisany" w ramach ogólnokrajowej akcji "Polska dla wszystkich". Postanowiliśmy włączyć się w tą akcję i w konstruktywny sposób zmierzyć się ze stereotypami i uprzedzeniami. Gra oparta była na metodzie questingu, rymowanych zagadkach łączonych z historią i wiedzą o wielokulturowości naszego regionu. Zagadki tekstowe były okraszone dodatkowymi zadaniami o których wykonanie dopominali się na trasie "AGENCI" - uczniowie klasy II F. Zadania sprawdzały wiedzę, ale także spryt, kreatywność i umiejętności interpersonalne. Poznaliście grę w hacele, gasiliście pożary, "puszczaliście kaczki", ale także mieliście okazję spotkać fabrykanta Oswalda Tryllinga, rabina z uczniami czy handlarkę z ul. Kupieckiej. Wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu, a także ponad 40 uczestnikom z reprezentacją nauczycielską serdecznie dziękujemy! To na pewno nie koniec naszej przygody z questingiem i z wielokulturowością. Na koniec cytujemy ostatnią zwrotkę naszego scenariusza, która była naszym mottem:

W jednej przestrzeni, przy jednej pracy
kilka tysięcy niczym rodacy,
mogli żyć razem mimo różnicy
Żydzi Rosjanie i katolicy.
Więc zapamiętaj cel tej przygody
"Polska dla wszystkich" to motto zgody.
Teraz z tym hasłem na ustach niesionym
stań przy kapliczce z sercem natchnionym.
Tutaj się kończy nasza rozgrywka
to chyba była niezła rozrywka?

Gra miejska - galeria