Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk

Już październik - zimno, deszcz siąpi, wiatr porywa opadające liście, nie chce się wychodzić z domu. Ale my nie zwracamy uwagi na niesprzyjającą aurę. W myśl zasady, ze nie ma złej drogi do swej niebogi, wyruszamy 11 października na warsztaty literackie prowadzone przez znaną pisarkę, autorkę powieści dla młodzieży - panią Małgorzatę Gutowską - Adamczyk. Docieramy na miejsce spotkania - fani tłoczą się dookoła pisarki, domagając się autografów, zdjęć i odrobiny uwagi. Dołączamy do tłumu - udało się, mamy autograf! Wreszcie tłum się rozprasza, rozpoczynają się warsztaty. Pani Gutowska w swoim żywiole, cytuje Arystotelesa, Camusa oraz paru innych twórców - początek trudny. Ale potem jest już tylko lepiej, autorka barwnie opowiada o tym, od czego zacząć przygodę z pisaniem, jak wybrać bohatera, temat, gatunek. Warsztaty kończą się dosyć późno, ale warto było wziąć w nich udział.

Ci, którzy nie mogli uczestniczyć w czwartkowych warsztatach, wybrali się w piątek (12 października ) do Publicznego Gimnazjum nr 12 w Białymstoku na spotkanie autorskie z panią Gutowską - Adamczyk. Autorka miło nas zaskoczyła. Z uwagą słuchaliśmy, jak mądrze mówiła o tym, jakie wartości są w życiu najważniejsze i jak ona prezentuje je w swoich książkach. Dużo uwagi poświęciła powieści "220 linii", której bohater - Mikołaj- bardzo przypomina jej syna. Autorka opowiadała o trudach, jakie musiał pokonać, aby spełniły się jego marzenia. Na koniec pisarka uświadomiła nam, że nie każda książka zasługuje na to, aby po nią sięgnąć i radziła, aby nie wybierać zbyt pochopnie pozycji do czytania. Spotkanie było bardzo ciekawe. Każdy z nas zapamiętał z niego coś wartościowego. Pani Małgorzata okazała się miłą osobą, która umie rozmawiać z młodzieżą.

Aleksandra Daniluk

Julita Sawicka

Podlaskie spotkania z pisarzami - fotogaleria

Dedykacja dla Gimnazjum Nowe książki z autografem autorki już można wypożyczać Przed spotkaniem z autorką książek dla młodzieży